Ser at kommunen har forslag til budsjett for neste år. 257 mill er satt av til ny Nadderud i 2024 og er en av de største investeringene fra kommunens side.
Kommunedirektøren har utredet flere konsepter for utvikling av Nadderud stadion. Politisk sak Nadderud stadion – forankring etter konseptfase og beslutning om igangsettelse av planleggingsfase (BP2) – tilleggsutredning ble behandlet i kommunestyret i møte 15. desember 2021, sak 139/21. Kommunestyret besluttet å igangsette planleggingsfasen basert på et anlegg med langsiden mot Gamle Drammensvei, integrerte næringsarealer med detaljhandel, nytt skateanlegg, flomveier gjennom parken og bedret adkomst inn mot Nadderud idrettspark. Omstrukturering av Nadderud idrettspark vil åpne opp hele anlegget og gi et helt nytt parkanlegg, som vil bli en grønn lunge på Bekkestua. Dette gir muligheter for å etablere ulike aktiviteter for innbyggere og besøkende og være et sted man vil dra til.
Politisk sak Nadderud idrettspark – ny stadion – offentlig detaljregulering – 2. gangsbehandling ble behandlet i kommunestyret i møte 23. november 2022, sak 098/22. Her ble det fastsatt en områdeplan for Nadderud idrettspark. Blågrønn struktur var tidligere i et eget prosjekt, men disse midlene er nå flyttet inn i Nadderud stadion-prosjektet.
Presentasjon av prosjektet Nadderud stadion kan følges på Bærum kommune Eiendom sin hjemmeside.
Estimert ferdigstillelse for Nadderud idrettspark er fjerde kvartal 2026, avspark Nadderud stadion er planlagt sesongstart 2026.
https://pub.framsikt.net/2024/baerum/bm-2024-forslag_bop_24_27#/bminvestments/?scrollTo=Investeringer i 2024