Jeg ser ingen grunn til å dømme for hardt Diabaté for å snakke om sine ambisjoner med et afrikansk fotballmagasin, eller engang kritisere ham for det. Det er vel ingen som har trodd at en spiller fra Mali uten noen spesiell tilknytning til verken Norge eller Stabæk av en eller annen syk grunn skulle se på norsk fotballs nivå to som sitt ultimate karrieremål. Jeg syns det ville vært større grunn til å lure på om han var helt ved sine fulle fem enn at han som alle andre ønsker å få det beste ut av en kort og uviss fotballkarriere. Jeg syns også det er noe helt annet at han svarer på den måten når africafoot tar kontakt enn om det f.eks. var en sak på stabak.no. En ikke-sak, etter min mening.
God morgen alle Blaa!
Hva er vel bedre enn å starte dagen med en ny episode?
Vi ble så nyskjerrige og inspirerte av saken i Budstikka at vi like gjerne inviterte Abelone og Svein-Erik inn til oss.
Lytt for et unikt perspektiv på kampdagsopplevelsen💙
Vi toucher også innom helgens treningskamper.
Takk for tilliten selv om vi i årsberetningen ikke vet hvilket år det er!
Vedlagt er referat fra årsmøtet, samt revidert årsberetning. Lars Roar kommer vel snart med det vedtatte regnskapet og budsjettet.
Puh, det var formalitetene, nå skal det bli godt å drikke øl, se på fotball og bruke fyrverkeri!
Referat årsmøte Stabæk Support 2024.pdf
Årsberetning Stabæk Support 2024.pdf
Ambisjoner er greit. Jeg tror ingen på vårt eget akademi drømmer om å spille hele karrieren i Stabæk heller.
Men det går an å være smart i hva man sier utad. Det gjelder både for egen klubb og også fremtidige. Tipper Ankaragücü heller ikke er fornøyd med å bli navngitt?
Ny episode mekkes i morgen.
med gjester! Abelone og Svein-Erik Morkemo! Det gleder vi oss skikkelig til.
spm? Du vet hva du skal gjøre: https://docs.google.com/forms/d/1A1zxj4AH6PwIE46tNii9p_1dUuyX1lU2Z1iHaB5tPLQ/edit
Det er vel ikke nødvendigvis det at folk syns det er helt OK å miste Diabaté, men at man innser realitetene i situasjonen vi har satt oss i ved ikke å klare det som burde vært et enkelt opprykk. Penger må inn og noen spillere må ut. Diabaté er en som potensielt kan gi en OK slump penger inn. Diabaté blir rett og slett litt i samme kategori som Andresen: Det er kjedelig å miste gode spillere, men det er gode spillere som gir klingene mynt i kassa og noen av dem kan vi kanskje tåle å miste mer enn andre.
Nå har vi jo Dahlby som eventuelt kan ta over plassen til Diabaté og antagelig har omtrent like mange mål i seg. Vi har også Victorio, som gjør veldig mye fint både med og uten ball for andrelaget og er i en sånn alder at han enten må få sjansen eller sendes videre. Bak der igjen har vi Cedergren. Han er ung, men er likevel langt fremme rent fysisk. Og så forsøker jo Opseth å komme tilbake.
Valgkomiteens innstilling:
Bjørnar Posse Sandboe - Leder
Dr. Lars Roar Frøyland - Kasserer
Maya Olsen - Sikkerhet
Jonas Myrmo - Tur
Magnus Ruud - Styremedlem
Maria Borgersen - Styremedlem
Marcus Romnæs - Styremedlem
Petter Harsem - Styremedlem