-
Innholdsteller
1 279 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
-
Dager vunnet
35
-
Fullt kaos etter alle byttene. Gode svar for Wålemark, opprinnelig 11’er holdt nullen og fremsto ok defensivt. Skjelvik, Roberts m.fl som kom inn helt nakne. Veum så også svak ut. Vi har ikke helt løsningen på høyreback. Veum skadet hele tida og Hoven er vel et stykke unna.
- 262 svar
-
2
-
1 måneds trening tror jeg vi sier. Når der gjelder treningskamper så trodde jeg de var til trening, øving og testing. Tentamen og eksamen er jo når det spilles om poeng, noe som er lenge til. Når det gjelder Godset-kampen var 1. omgang helt fin, ikke vits å bry seg så mye om at Gunnerød ga bort 2-1-scoringen. En jevn og ok omgang fra vår side. 2. omgang blir veldig rotete, med mye stopp, bytter og vi virker ikke helt tilstede. Ellers enig i at vårt problem er et lekk forsvar som er lett å spille seg gjennom. Det må være fokus fremover. Også som flere andre skeptisk til Skjelvik. Kanskje han funker bedre på back. Andresen kunne jeg likt å se på ving/indreløper. ps: jeg så kampen på tv alene. Jeg er ikke utdannet innen fotball, men har sett fotball jevnlig i 30 år. Jeg synes det så ut som én divisjons forskjell.
- 220 svar
-
5
-
Digg for renommeet til klubben med nok en spiller som tar steget! Ikke akademi-spiller, men ble jo hentet ung fra lavere nivå og er absolutt et Stabæk-produkt sånn sett. Så noen klipp av han på YouTube nå, kult med en sånn innbitt fighter-type som også har fart og teknikk. Blir spennende å se om han lykkes i en toppklubb - han kler liksom underdog-rollen.
-
Ellegård så bra ut! Mye gode bevegelser.
- 262 svar
-
2
-
Wow! Gøy at han har fått ut potensialet sitt. Han var ujevn hos oss, men når han var i flytsonen var han helt magisk å se på. Toppnivået meget høyt!
-
Nå har vi ansatt trener uten særlig prosess pga navn og tidligere meritter eller oppgradert en assistent ved nesten alle ansettelser siden Lennartsson. Så at de nå har kjørt en ordentlig rekrutteringsprosess med kriterier, intervjuer, personlighetstester, etc og vurdert flere kandidater opp mot hverandre virker jo veldig positivt. Tenker det passer oss mye bedre nå enn et sexy navn folk har hørt om. For å trekke noen paralleller er det jo Janne 05 det er relevant å sammenligne med. Halmstad-legende vs Ljungskile-legende. Fremstår jo og som en veldig fin type i intervjuet.
-
Både enig og uenig her. Enig i at det var en litt snill prat mtp den elendige sesongen vi har hatt. Få tøffe spørsmål og lite selvkritikk. Men det må være lov til å komme med funn/konklusjoner i en evaluering uten å bli møtt med «å ja, men hvorfor gjorde dere ikke noe med det underveis da?». Det er nettopp derfor evalueringer er viktig, når man får ting litt på avstand, prosjektet er avsluttet og man ikke er «midt inne i det» så klarer man å se ting klarere og på en annen måte. De tok jo også grep med Bob underveis i sesongen, mye grunnet mangel på defensiv struktur og fokus. Praten ble kanskje litt tam og en del teoretisk prat om alt de skal få til og lite om hva de har fått til, eller ikke fått til for den saks skyld. Jeg er litt ambivalent her. Man ønsker jo grep, og jeg personlig er litt skeptisk til om Finstad er riktig type som sportslig leder. Men det er veldig fint å høre at det ikke er panikk på brakka, at de fortsetter med det sporet og de planene de har lagt. Kontinuitet både i folk og arbeid/planer er jo det vi ønsker. Vurderingene av troppen er jo og grei synes jeg. Sunde har kommer inn med en helt annen giv for utvikling enn hvordan det var med Tunold, som det virket som var mest opptatt av å holde skipet flytende (all ære til Tunold for arbeidet med stadion btw👏🏼). Jeg er enig med Sunde at ny stadion vil ha stor verdi, ikke bare kampdag, men for hele kulturen internt i klubben, men også for å bygge kultur og samling rundt klubben i Bærum (når debatten om pengebruk ha lagt seg😅)
-
Vi får vel bare håpe på at Eliteserielaget vinner kvaliken!
- 220 svar
-
2
-
Jeg støtter det som har vel har vært @@ringo sin kjepphest gjennom året. Det er ikke spillerne og troppen som er problemet. De er gode nok. Mulig sammensetningen er litt feil, men hovedsakelig er det et trener og støtteapparat-problem vi har. Se på troppene til de andre lagene rundt. Det vil ikke hjelpe med å bare bytte ut spillerne våre. Problemet er et annet sted. Pedersen er absolutt god nok for å spille på et opprykkslag i Obos. Skjelvik har dessverre vært helt krise, men også han tenker jeg man kan gi en sjanse med å få en full oppkjøring og definert rolle.
- 230 svar
-
7
-
Det er vel Bradley-signeringer alle sammen. Tror ikke Finstad er lederen klubben trenger.
- 102 svar
-
2
-
Her var jeg veldig uenig. Enig i Roberts og Hammy.
- 230 svar
-
3
-
Det er hvertfall her vi burde legge ressursene; på nytt trenerteam! se på hvordan lagene presterer og ikke i OBOS. Veldig basert på form og hvor godt laget fungerer. Ikke så mye på spillerkvaliteten mellom lagene. vi har gode nok spillere, selvsagt et par utskiftinger, men det er et nytt, godt trenerteam vi trenger for å få dette til å fungere.
-
Vi er jo nå et klassisk skikkelig kult Football Manager-prosjekt! Underpresterende, unge spillere, ny stadion på vei. Stor tropp hvor man kan selge/gi bort eldre spillere for økonomisk oppside og få inn noe eget. Det må jo være attraktivt for noen trenere i den virkelige verden også!
-
Kamptråd: Stabæk - Aalesund - 30. serierunde - 9. november 2024
M-A-N svarte i rykkinn sitt emne i Stabæk i Eliteserien
Hoven - Veum - Pedersen - skjelvik - ekorness roberts - Næss - wendt Vinge - Dia ?? -
Hammy har dessverre ikke vist noen ting i år. Olderheim er jeg enig i, men når midtbanen har vært veldig god så er det naturlig å fortsette. Mot Ålesund forventer jeg Olderheim fra start.
- 167 svar
-
4