– Slik jeg ser det, så har det vært for mye kaos i klubben til at det har fått grodd godt dette året. Spillerne har vært usikre, ledelsen har vært usikre. Vi har ikke klart å stå samlet om dette prosjektet, sier Eggen Vinge og fortsetter:
– Det burde ha vært en plan for hele klubben, der vi målrettet gikk for det samme målet. Etter min mening har ikke klubben trukket i den samme retningen.
– Men skal en klubb få det til, er vi nødt til å dra i samme retning. Og ha en strategi for det, sier han.
– Jeg har vært her i litt over ett år. I løpet av den tiden har det vært tre trenere (Lars Bohinen, Bob Bradley og Bjørn Helge Riise). Det er vanskelig å få noen rytme og troen på prosjektet når det er så mange utskiftninger og så mye som skjer rundt, sier Eggen Vinge.