
gulper
Bruker-
Innholdsteller
15 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
Omdømme
0-
Selvfølgelig er det fint med fulle tribuner. Problemet er at jeg er nødt til å være med sponse hele gratisfesten, for hver eneste hjemmekamp som Vålerenga har. Hvis jeg ikke gjør det, blir jeg i værste fall slått personlig konkurs, i beste fall kutter de strømmen til min feeeete villa. Bytt til Lier E-verk, billigere også.
-
Nei nei nei, Ousman er mye mer skadet enn han er på banen. At han er en bra spiller helt klart, men sjekk hvor mye han har vært skadefri de siste sesongene! Beina til Nyan er for veike, og han har ikke fått orden på disse igjen, selv med "superfysion" til Godset (han som "alle" ville ha)
-
Han slutter! NEEEEEEEI!!! Filler´n !
-
Klippet fra RINGERIKE BLAD ! www.ringblad.no (Publisert 02.10.2006 - 21:09) Den nye HBK-treneren? Kjell Sverre Hansen Wold, tidligere Skeid-trener og nå assistenttrener i Stabæk blir trolig ny trener I Hønefoss Ballklubb etter Peter Engelbrektsson. Hansen Wold bekreftet mandag kveld at han har fått et konkret tilbud fra HBK og at han synes ringeriksklubben er interessant. Klubbdirektør Arne Dokken i Hønefoss Ballklubb vil ikke kommentere uttalelsene fra Kjell Sverre Hansen Wold, men sier at trenerspørsmålet vil bli avgjort i løpet av få dager – kanskje allerede tirsdag eller i onsdag.
-
Flott med initativ, forslag etc, men dette kommer garantert ikke til å funke. Gamle Knutsen & Ludviksen slagere er neppe det som slår an. > Åååå, hvordan vet du det? Husk at hovedtribunen skal være med også, ikke bare SS. Jeg synes ellers at "Kom igjen, Stabæk" funker bra og etter hensikten jeg. Gutta på banen er nødt til å høre det, og det man roper har en mening. Å spørre den andre siden om de har det bra er neppe det som bidrar til økt innsats. > Jeg foreslo det nye ropet som et SUPPLEMENT til "Kom igjen Stabæk" ikke at det skal gravlegges. Forøvrig er vel "Kom igjen, Stabæk" et rop som går igjen på annenhver stadion i hele verden, hvor kun klubbnavn blir byttet ut. Samme tonefall og varierende intensitet. Er det forresten bare meg som syntes at intervallene på dette ropet har blitt kortere og kortere jo lenger sesongen har vart? Mening og mening, hva med "Heia Stabæk" da, blir jo omtent det samme og ligger på samme nivå når det gjelder fantasi. Men bytt gjerne ut noen ord, eller alle hvis dere har bedre forslag, men la oss komme med noe nytt som er genuint vårt........... Og det mener jeg !!
-
Av hvem da? Men OK, tror du det så er det bare å fortsette med det gamle "Kom igjen Stabæk", for det er det fart i !!! Liksom ingen andre som har akkurat det! Er det ingen som kan finne på noe nytt?? Og som sagt var det kun et forslag fra min side.
-
Hallo ! Har et forslag til nytt kamprop som kan brukes som et supplement til det vanlige ”KOM IGJEN STABÆK - KOM IGJEN STABÆK” Det er liksom litt ”Enga” over det ropet der så det hadde vært moro og hatt et eget på Nadderud som vi er alene. Mitt forslag er: HALLO ----------------------------------------------------- HALLO HVORDAN HAR DU DET --------------------------------- BARE BRA HEI PÅ DEG ---------------------------------------------- HEI PÅ DEG (i kor fra begge sider) -------STABÆKGUTT Kan selvfølgelig bytte ut STABÆKGUTT med et mer kjønnsnøytralt ord, men selv kommer jeg ikke på et brukbart et som ”slår”. Hvis dette kan være interessant kan vel han speakeren som leser opp lagoppstillingen, husker ikke navnet på´n, lære begge langsidene denne varianten på neste hjemmekamp. En to – tre gjennomkjøringer fra han 3-4 minutter før kampen så sitter dette ropet så det holder, tror jeg da! Bare et forslag Med hilsen GULPER
-
Kan du nevne noen spesifike tabber schelvan gjorde i vinter? Han dreit seg ut i jakten på spillere så det virkelig holdt Synes egentlig ikke han dreit seg ut. Greit vi fikk ikke spillerne vi ønsket, men kan egentlig Schelvan lastes for det? Vil ikke de riktige spillerne til oss, så vil de ikke, ikke mye tom kan lastes for det. Synes heller han og resten av ledelsen skal ha honnør for at de ikke falt for fristelsen til å kjøpe dritt bare for å kjøpe noe(for å stoppe kjeften til visse supportere). Vi er faktisk ikke en storklubb lenger, vi var nyopprykket, vi er forventet å kjempe mot nedrykk, vi har ikke mye penger, vi har en råtten stadion og få supportere. Tom har faktisk ikke en lett jobb. Han må finne spillere til rett pris, rett nivå og som samtidig vil til oss. Synes det er mange som blir historieløse her, Tom har skaffet utrolig mange bra spillere til klubben, greit på visse har han fått hjelp av trenere, men er faktisk tom som har hentet de trenerne. Kan du nevne noen spesifike tabber schelvan gjorde i vinter? Han dreit seg ut i jakten på spillere så det virkelig holdt Synes egentlig ikke han dreit seg ut. Greit vi fikk ikke spillerne vi ønsket, men kan egentlig Schelvan lastes for det? Vil ikke de riktige spillerne til oss, så vil de ikke, ikke mye tom kan lastes for det. Synes heller han og resten av ledelsen skal ha honnør for at de ikke falt for fristelsen til å kjøpe dritt bare for å kjøpe noe(for å stoppe kjeften til visse supportere). Vi er faktisk ikke en storklubb lenger, vi var nyopprykket, vi er forventet å kjempe mot nedrykk, vi har ikke mye penger, vi har en råtten stadion og få supportere. Tom har faktisk ikke en lett jobb. Han må finne spillere til rett pris, rett nivå og som samtidig vil til oss. Synes det er mange som blir historieløse her, Tom har skaffet utrolig mange bra spillere til klubben, greit på visse har han fått hjelp av trenere, men er faktisk tom som har hentet de trenerne. Innlegget mitt ble borte gitt!!!! Men her kommer det. Ingen kan leve på gamle bragder. Tross alt ble det vel LOVET at det skulle komme forsterkninger i vinter, og ble det uthevet forstekninger - ikke stallfyll. Når enkelte påstår at klubben er så lite solvent, lurer jeg på hvor er de investorene som noen hevder sitter på gjerdet er blitt av? Hvis de hadde råd til Sundgodt i vinter, har de vel de samme pengene tilgjengelig i dag? Lurer egentlig på om de ansvalige er villige/hissige nok til å få inn nye spillere. Og når det gjelder det å få kontrakt med nye "riktige" spillere er det vel kun penga som rår, sagt på en annen måte.... LØNN! For bostedsmessig er jo Stabæk midt i det østlandske smørøye.
-
Tror hvertfall at Daniel hadde hatt godt av litt konkurranse for å bli sikkelig sjerpet. Enig ! Og er det ikke nettopp Daniel som har sutret og bedt om en ny spiss i troppen?
-
Christer George er utrolig oppskrytt!!! Den som mener noe annet, må gjerne komme opp med statistikker som taler imot... Christer George er utrolig oppskrytt!!! En medgangsspiller uten like. Som Lasse Olsen Dårlig psyke!!!!!!!!! Greit at noen hobbypsykologer setter frem diagnoser her på forumet, men mer seriøs blir man neppe av den grunn!! Kan forøvrig ikke se at noen har kommet frem med hvilken sum Stabæk event. måtte ha betalt for George. De som kommer med opplysninger om at han er for dyr i forhold til kvalitet må jo vite hvilken sum det dreier seg om, eller..? At noen mener George er oppskrytt får så være, jeg tror han med sin spillende stil ville passet i klubben. Det er kanskje ikke et kvalitetsstempel å spille i Dansk toppserie, men stort semre enn TL er den vel neppe. Og det sier vel ikke så mye om en spillers kvalitet om laget rykker ned, jmf. Stabæk 2004. Flåsete uttalelser om at vi like gjerne kunne hente spillere i Ham Kam kunne jeg kanskje ha ventet, og ja hvorfor ikke, hvis de bare hadde passet inn og var gode og ikke minst BILLIGE nok, som ser ut til å være kriterie 1 for mange. Det å trekke frem at Godset har en rik onkel blir litt enkelt (forresten er det en investorgruppe på 5 mann) de har også et budjsett å forholde seg til. Har ikke Stabæk budsjettert med midler til spillerkjøp i 2006? Jeg regner med at det er avsatt opptil flere mill. hvis man skal tro på tidligere uttalelser fra adm/styret i klubben. Noen påstår jo også at det sitter "rike onkler" eller andre investorer på gjerdet å venter på at de ansvarlige skal legge frem kontraktsforslag på den eller de "riktige" spillerne. Er dette bare tull det da? Forøvrig er også Kovacs nettopp solgt. Han kunne være en god mann ved siden av Nanne som tidligere har sutret og klagd på "pisselaget" og krevet å få forstekninger på topp. Forøvrig stiller jeg meg bak det reflekterte innlegget til PEDRO. Enig i det aller meste av det han skriver.
-
--> QUOTE(d*u*b @ 14. Jun 2006, 10:43) 77311[/snapback] Jeg regner med at ledelsen og de ansvarlige for spillerkjøp vet veldig godt hva som forventes av dem nå. Om de ikke innfrir denne gangen heller er det som å be om å bli sagt opp. En bonde kan være uheldig med avlingen et år, men hvis han glemmer å så jorda kan han ikke klage. Godt sagt........... Men man bør vel variere litt med hva men sår/setter i jorda? (Blir kanskje litt vel agronomisk dette) Vedr. PFO og kostnader.... har ikke Stabæk råd til å event. lønne en spiller som ikke engang er i nærheten av landslaget, hva er da kvalitetskriteriet for nye spillere når ledelsen snakker om å hente "klassespillere"?? Men i alle fall, kommer det ikke forsterkninger i dette vinduet har ikke de ansvarlige med hr. S i spissen gjort jobben sin og må ta følgende av det å stille å sine plasser til disposisjon.
-
joffen,14. Jun 2005 Finstad forsvnner aldri.. Ikke av seg selv i hvertfall. Men en skal ikke se bort fra at en utlånsavtale kanskje er til beste for både Stabæk, og ikke minst for Finstad. Han kan jo spille på seg masse selvtillit i Godset for å komme tilbake å levere i Stabæk?